Warsztaty

banner_oddech

9 września 2017
Oddech w praktyce jogi – podstawowe techniki pranayamy i zastosowanie oddechu w praktyce asan

Wszystko jest praną – energią – o tym przekonani są wszyscy jogini. Oddech jest tym co wiąże świat fizyczny i energetyczny. Za pomocą odpowiedniej techniki oddychania, możesz otworzyć wrota nieskończonych pokładów energii. Serdecznie zapraszam na warsztaty, które pomogą Wam pogłębić praktykę jogi poprzez koncentrację na prawidłowym oddechu. Dzięki uważnemu i ściśle skoordynowanemu sposobowi oddychania możemy wywołać reakcje psychofizyczne, które świadczą o jedności ciała i umysłu. Koncentrując się na oddechu wyciszycie umysł i nadmiar emocji, doświadczycie uczucia przestrzeni, wejdziecie w nową jakość życia. Staniecie się bardziej obecni, świadomi i empatyczni – nie tylko na macie… Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zaawansowanych jak i tych, która dopiero rozpoczynają swoją jogiczną podróż.

W programie:
1. Wprowadzenie do oddechu – podstawowe techniki pranayamy
2. Zastosowanie oddechu w praktyce asan – vinyasa i pozycje stateczne
3. Relaksacja.

Termin: 9 września: sobota g. 9.00 – 12.30

Koszt warsztatu: 120 zł
Zapisy pod numerem tel. 500 858 907, lub drogą mailową: yogazone.bielsko@gmail.com.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 września.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje wpłata zaliczki
40 zł w celu rezerwacji miejsca. W przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt 🙂

Numer konta:

ING Bank Śląski
42 1050 1070 1000 0092 4338 0392

Yoga Zone
Izabela Pałka
Filomatów 6
43- 300 Bielsko – Biała

30 września 2017

Ashtanga Yoga Praktyka i Teoria – przygotowanie do praktyki Mysore.

Ashtanga Yoga to starożytny system jogi, który został przekazany Sri K. Pattabhi Joisowi podczas jego studiów ze swoim nauczycielem, Sri T. Krishnamacharya, jednym z najwybitniejszych joginów XX wieku. Praktyka Ashtanga Yoga składa się z dynamicznej sekwencji asan, które płyną jedna po drugiej. Proces ten powoduje intensywne wewnętrzne nagrzewanie i oczyszczanie przez potu, który detoksykuje mięśnie i narządy ciała. Pierwsza Seria Ashtanga Yoga nazywanaYogą Chikitsa ( Yoga Cikitsā) jest sekwencją oczyszczającą ciało , która przynosi równowagę, spokój
i jasność umysłu.
Praktyka stylu Mysor jest sercem Metody Ashtanga Yoga.
Podczas Mysore każdy student uczy się indywidualnie, w zależności od jego/jej gotowości i zdolność ciała na daną chwilę. Praktyka dopiero wtedy zaczyna nabierać wartości. Z każdą kolejną lekcją student zaczyna rozwijać mistrzostwo w łączeniu oddechu z asanami i drishti (punktami obserwacji) w sekwencji. Kiedy nauczyciel uważa, że student jest gotowy, aby kontynuować swoją praktykę osobistą, dodaje mu kolejną asanę.

Plan Warsztatu:

  • Techniki wykonywania asan, jak prawidłowo wykonywać asany dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, przyczyny wykonywania poszczególnych pozycji. Jak przygotować ciało do codziennej praktyki Ashtanga Yoga.
  • Jak posłużyć się Ashtanga Yoga aby zbudować zdrowe i silne ciało. Teoria kręgosłupa, stawów i ścięgien w trudniejszych pozycjach serii: Ardha Baddha Padmotanasana, Marichyasana D, Supta-Kurmasana, Garbha Pindasana.
  • Nauka oddechu w Ashtanga Yoga.
  • Czym jest Mysore Room. Komunikacja pomiędzy nauczycielem a uczniem.
  • Przygotowanie praktyczne do wykonywania Drop Back (Wprowadzenie).

Cel warsztatu:

  • Zrozumieć własne trudności i słabości innych przy wykonywaniu asan Pierwszej Serii.
  • Uświadomić sobie przyczynę przyjmowania adjustment (korekt) w trakcie praktyki Mysore.
  • Interpretacja powiązania pomiędzy asanami Pierwszej Serii Ashtanga Yoga, Metoda Vinyasa.

10.30-12.30
Seria Prowadzona Ashtanga Yoga.
Pranayama
13.30 -14.30
Zajęcia Warsztatowe. Wykład. Pytania & Odpowiedzi.

Nauczyciel Prowadzący:
Renia Depciuch z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi.
Jej fascynacja Asztanga Jogą, masażem tajskim i filozofią wschodu to wypadkowa wcześniejszych zainteresowań. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią by dzielili się radością dawania tego, co samej udało się jej przepracować. Wieloletnie doświadczenie i praktyka z międzynarodowymi nauczycielami jogi sprawiła, że jest pewna swoich umiejętności. Jej ostatnia podróż po Azji stała się dla niej niezmiernie ważna i kluczowa. Ashtanga Yoga wpłynęła i odmieniła jej praktykę jogi oraz pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim jest nauczanie innych. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić. Niech to będzie również Twoje!

Można ją znaleźć na stronie www.reniayoga.com
lub fun page https://www.facebook.com/reniayogacom/