Mental Zone

Mental Zone

Mental Zone to treningi z grupy body&mind, zajęcia inspirowane tańcem oraz pilates, czyli coś więcej niż zwykły fitness….

Pilates – metoda opracowana przez Josepha Pilatesa zwiększająca siłę i elastyczność mięśni, bazująca na wzmacnianiu mięśni głębokich tułowia, stabilizując tym samym kręgosłup. Ćwiczenia zintegrowane są z oddechem w pełnej świadomości ciała.

Power Pilates – to nowy wymiar ćwiczeń, które działają wyszczuplająco na ciało. Bazuje na klasycznym treningu Pilates, ale wykonywanym do dynamicznej muzyki pop – i jest jak taniec na macie! Nie potrzeba żadnych przyrządów do ćwiczeń.

deepWORK® – holistyczny, funkcjonalny trening stworzony przez Roberta Steinbachera, skonstruowany z pięciu elementów: ziemni, drewna, ognia, metalu i wody, opartych na różnych źródłach energii. Na zajęciach sięgasz do siły swego ducha i konfrontujesz się
z własnymi ograniczeniami. Jest to trening prosty i bardzo męczący, po którym nasza energia jest kompletnie wyczerpana.

Fit Balet Barre (Fit Balet) — zajęcia wzmacniające  inspirowane baletem i choć na nim się opierają, nie wymagają od uczestników umiejętności wykonywania skomplikowanych figur i tańca, wręcz przeciwnie- wykonywane ruchy nie powinny nikomu sprawiać trudności, nawet jeśli uczestniczymy w zajęciach po raz pierwszy. Trening przeznaczony dla osób chcący nadać ciału smuklejszy kształt. Barre szczególnie intensywnie działa na dolne partie ciała, wzmacniając mięśnie tułowia, kręgosłup i poprawiając naszą postawę – po kilku tygodniach zajęć chodzenie z wyprostowanymi plecami będzie dla ciebie niemal naturalne, a ruch staną się pełne lekkości.

Musical Fitness — autorskie zajęcia wzmacniające i wysmuklające inspirowane muzyką z musicali, tańcem jazzowym i współczesnym, mimo iż ułożone przez choreografa nie wymagają od uczestników umiejętności tańca i znajomości choreografii. Zajęcia gwarantują świetna zabawę, mnóstwo spalonych kalorii i  smukłe  wyrzeźbione ciało

Functional Flow – to nowoczesne i eleganckie zajęcia łączące elementy treningu wzmacniającego oraz mentalnego. Umiarkowane i spokojniejsze tempo muzyki pozwala skoncentrować się na precyzji i technice wykonywanych sekwencji. Ruch jest tutaj płynny oraz angażujący szerokie spektrum mięśni we wszystkich płaszczyznach.

Balance & Stretch – system ćwiczeń wzmacniających całe ciało, a w szczególności głębokie partie mięśni brzucha tzw. „core stability”. Podczas zajęć nie używa się obciążeń, ani sprzętu – wystarczy mata ☺ Istotnym elementem są ćwiczenia poprawiające balans i równowagę (np. stojąc na jednej nodze) oraz właściwy sposób oddychania. Ostatnie 20 min to czas na stretching i relaksację.

bodyART® — to metoda treningowa, której twórcą jest Robert Steinbacher. Bazując na jodze, tańcu, elementach sztuk walki oraz na treningu terapeutycznym i funkcjonalnym, stworzył system idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego człowieka. Podstawą bodyART® jest połączenie treningu i relaksu oraz wykorzystanie funkcji poszczególnych mięśni i organów ludzkiego ciała. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych treningów. Porusza mięśnie szkieletowe, posturalne ( głębokie ), pracuje na powięzi, angażuje narządy wydzielania wewnętrznego. Praca zintegrowana z oddechem kształtuje świadomość ciała, trening jest przez to bardzo energetyczny. Efektem ćwiczeń jest nie tylko smuklejsza i zgrabniejsza sylwetka, ale także wewnętrzny spokój i relaks.

Fit Ball — dla wszystkich, którzy chcą połączyć trening z dobra zabawą przy wykorzystaniu piłki gimnastycznej. Angażuje wszystkie mięsnie stabilizujące ciała, ćwiczy równowagę, modeluje kompleksowo sylwetkę, oraz potrafi być całkiem dobrym treningiem cardio.

Senior+ — zajęcia dla osób starszych ukierunkowane na ogólną poprawę samopoczucia  i stanu zdrowia. Obejmują rozgrzewkę z elementami prostej choreografii, część główną – ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające ciało, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup oraz na zakończenie ćwiczenia rozciągające i przyjemny relax ☺ Idealna forma na rozpoczęcie dobrego dnia!

Mental Body — intensywny trening mentalny, który skupia uwagę na każdej części naszego ciała. Wymaga uważności, skupienia i precyzji ruchu, a przy tym doskonale rzeźbi i wysmukla sylwetkę.

Typy zajęć
  • Pilates
  • Power Pilates
  • deepWORK®
  • Fit Balet Barre (Fit Balet)
  • Musicall fitness
  • Functional Flow
  • Balance & Stretch
  • bodyART®
  • Senior  +
  • Mental Body